Переводчик

понедельник, 10 октября 2016 г.

День художника України


День художника відзначається в Україні щорічно у другу неділю жовтня згідно з указом Президента (№ 1132/98) від 9 жовтня 1998 року. В 2016 році День художника України припадає на 9 жовтня. 
Історія українського живопису дуже багата. Безліч художників України в своїй творчості досягли світового визнання. Вони є майстрами графіки, пластики, абстракції, проявляючи себе у різних напрямках цього мистецтва. Талантів Україні не бракувало ніколи. Найвідоміші великі українські художники і живописці: Катерина Білокур і Марія Примаченко - українські художниці, представниці «народного примітиву»; український живописець, народний художник України Іван Марчук; український художник, автор багатьох картин на національну українську тематику Микола Пимоненко; український живописець, пейзажист Сергій Васильківський; дивовижний український скульптор Іоан Георг Пінзель та багато інших українських майстрів образотворчого мистецтва .


Виставка літератури  з історії мистецтва, життя і творчості видатних художників та живописців з фонду Наукової бібліотеки
Цікаві факти про відомих художниківВан Гог. Згідно з легендою, вигаданою автором біографії Ван Гога німцем Мейєр-Грефе, художник був божевільним генієм - одинаком і мучеником, і за своє життя продав лише одну картину «Червоні виноградники в Арлі »

Існує легенда, що Ван Гог ампутував собі вухо, хоча насправді він відрізав лише частинку мочки, що не дуже боляче. Ця легенда навіть відобразилась в характеристиці поведінки хворого, який оперує себе сам, або настоює на операції – його назвали синдромом Ван Гога.

Далі. Емблему «Чупа-Чупса» з ромашкою намалював Сальвадор Далі в 1969р. У дещо зміненому вигляді вона збереглася до наших днів.

У кожній з робіт Далі є або його портрет, або силует. Для Сальвадора Далі думки, які виниклі в дрімотах могли бути новими ідеями або рішеннями складних проблем.

Овосіпед - прозора куля з закріпленим всередині сидінням для однієї людини. Цей «транспорт» став одним з пристроїв, який Далі успішно використовував для того, щоб шокувати публіку своєю появою.

Дега. Едгар Дега був настільки захоплений балеринами, що створив близько 1500 картин, пастелей, гравюр і малюнків балерин.

Дісней. Уолт Дісней вперше почав малювати мультфільми в обмін на безкоштовну стрижку.

Леонардо да Вінчі. Добре відомий як художник, скульптор, архітектор та інженер - Леонардо да Вінчі був першим, хто пов'язав число кілець на зрізі дерева з його віком. Також він зазначив, що відстань між кільцями показує наскільки дощовим було літо.

На те, щоб намалювати вуста «Мона Лізи», Леонардо да Вінчі витратив майже 12 років.

Леонардо да Вінчі не залишив жодного автопортрету, який би міг йому бути однозначно приписаний.

Матісс. У1961 році, картина Анрі Матісса «Човен» (Le Bateau), виставлена ​​в Нью-Йоркському Музеї сучасного мистецтва, провисіла догори ногами сорок сім днів. Картину вивісили в галереї 17 жовтня, і лише 3 грудня хтось побачив помилку.

Пікассо. Паління врятувало життя Пікассо.Врятував дитину його дядько, який курив сигари і, побачивши немовля, що лежав на столі, пустив дим йому в обличчя, після чого маленький Пабло закричав.

Першу картину художник Пабло Пікассо намалював в дев'ятирічному віці, це був вершник на коні, який брав участь у кориді. Вже в 15 років Пікассо створив свій перший шедевр - картину із зображенням своїх рідних біля вівтаря. 

У ранні роки свого життя у Парижі Пікассо був настільки бідний, що іноді був змушений розпалювати піч своїми картинами замість дров.

Повне ім'я Пікассо складається з 23 слів: Пабло-Дієго-Хосе-Франсиско-де-Паула-Хуан-Непомусено-Марія-де-лос-Ремедіос-Кіпріано-де-ла-Сантісіма-Трінідад-Мартир-Патрісіо-Кліто-Руіз-и-Пікассо

Руссо. Французький художник Анрі Руссо, відомий своїми картинами із зображенням екзотичних сцен в джунглях, насправді ніколи не залишав межі Парижа.

Чарльз Пив.  Американський художник Чарльз Вільсон Пив назвав більшість зі своїх 17 дітей на честь великих художників включаючи Рембрандта, Тиціана, Рубенса, Рафаеля.


Топ-10 найвідоміших  українських художників у світі.1. Анатолій Криволап

Анатолій Криволап, найуспішніший сучасний художник України. Вартість його картин б'є національні рекорди: у середньому полотна продаються по $70 тис. Статус "найдорожчого" перетворив роботи Криволапа на обов'язковий предмет декору приймалень, кабінетів і віталень багатьох успішних співвітчизників, а його ім'я – бренд.2. Іван Марчук

Сучасний український геній – це про Івана Марчука. Британці навіть включили його до списку "100 геніїв сучасності" у 2007 році, в якому він, до речі, єдиний українець. Саме цей чоловік свого часу ввів до образотворчого мистецтва новий метод, який пізніше охрестили "пльонтизмом".

3. Михайло Врубель (1856–1910)

Український і московський художник-символіст дансько-польського походження. Визначний майстер акварельного і олійного малярства. Робив ілюстрації до книжок, монументальні роботи, портрети, захоплювався сценографією. В кожній з галузей мистецтва залишив шедеври. Відомий своїми розписами Кирилівської церкви у Києві. Найвідоміша картина – "Демон".


4. Микола Пимоненко (1862–1912)

Український художник-живописець, академік живопису Петербурзької Академії мистецтв, Член Паризької інтернаціональної спілки мистецтв і літератури, автор багатьох картин на сільську та міську тематику. Відомий своїми картинами, які змальвують Київ. Однією з найвідоміших робіт вважається "Київська квіткарка", яка має кілька варіантів виконання.


5. Казимир Северинович Малевич (1878–1935)

Український радянський художник-авангардист українсько-польського походження, один із засновників нових напрямків в абстрактному мистецтві – супрематизму та кубофутуризму, педагог, теоретик мистецтва. Найвідоміша його картина – "Чорний квадрат".


6. Василь Іванович Лопата (28 квітня 1941)

Український художник і прозаїк. Лопата створив близько 700 творів образотворчого мистецтва. Працює в жанрі графіки та живопису. Відомий, найперше своїми гравюрами. Саме цей художник оформлював портрети, пейзажі та орнаменти на перших українських гривнях зразка 1991 року.


7. Олександр Ройтбурд

Звісно ж, відкриває нашу десятку одеський художник, картини якого є найдорожчими серед робіт українських митців. Його творіння "Прощавай, Караваджо" продали за $97 тис.; він виставлявся в одному з найпрестижніших музеїв світу – Музеї сучасного мистецтва у Нью-Йорку.


8. Олег Тістол

Митець, якого шанує вся Європа. Саме його картини брали участь у відомій виставці "Я крапля в океані" віденського музею Künstlerhaus у 2014 році. Тістол також намагається у своїй творчості не лишатися осторонь подій в Україні.


9. Ілля Чічкан

Цього художника називають представником нової хвилі українського мистецтва. Ілля Чічкан активно виставляється у галереях України та Європи. Одну з його картин "It" продали у 2007 році за $70 тис.


10. Віктор Сидоренко

Роботи Віктора Сидоренка характеризують як яскраві та експресивні. Він – кандидат мистецтвознавства і професор Харківської державної академії дизайну і мистецтв, а також засновник Інституту проблем сучасного мистецтва. Одну з його картин "Без назви" із серії Reflection into the unknown продали на британському аукціоні за $32 800.

Комментариев нет:

Отправить комментарий